ЈАВНИ НАБАВКИ

Отворено со Вас

Пријави проблем

Проектот за локална и регионална конкурентност (ПЛРК)

Службен гласник

Моја - општина

Skopjediem

Beeconomy

Кодекс за административни службеници

Кодекс за административни службеници
Општина Неготино
СПЕКТАКУЛАРЕН ОГНОМЕТ ЗА ДОЧЕКОТ НА НОВАТА ГОДИНА PDF Печати

  Точно на полноќ кога стрелките на часовникот се поклопија, ја испративме старата и ја дочекавме новата 2013-та година, по традиционалното одбројување од страна на водителката и присутната публика на градскиот плоштад и се разбира меѓусебното честитање на новата година со желби за многу здравје, среќа, љубов и успех на личен и професионален план, на градскиот плоштад во Неготино следуваше неколкуминутен спектакуларен огномет кој ги одушеви присутните на организираниот дочек на Новата година. За миг погледите на сите присутни се свртеа кон небото проследувајќи го огнометот, за кој средствата ги обезбеди локалната самоуправа Неготино.

Повеќе...
 
МИРНО И БЕЗ ИНЦИДЕНТИ НА ДОЧЕКОТ НА ПЛОШТАДОТ ВО НЕГОТИНО PDF Печати
  Неготино и неготинци уште еднаш на дело докажаа дека живеат во еден од најмирните и најбезбедни градови во Република Македонија. Граѓаните пак, кои важат за мирни,трудољубиви и гостопримливи сите овие епитети уште еднаш ги покажаа при дочекот на најлудата ноќ во годината на градскиот плоштад. Прославата помина во една навистина прекрасна, релаксирана и весела атмосфера и без ниту еден најмал регистриран инцидент, а присутните лица од Агенцијата за обезбедување кои беа тука да се грижат за редот и мирот за дочекот на Новата година, буквално останаа без работа.
 
НЕГОТИНО УКРАСЕНО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ PDF Печати

Повеќе...
 
АСФАЛТИРАНИ УЛИЦА И МОСТОТ НА ТИМЈАНИЧКА РЕКА ВО НЕГОТИНО PDF Печати

  Во рамки на спроведувањето на годишната Програма за уредување на градежното земјиште на подрачјето на општина Неготино, работници на градежното претпријатие Градба промет ги изведоа финалните работи во делот на асфалтирањето на улицата која ги спојува двата дела од градот и  мостот на Тимјаничка река. Притоа, извршено е асфалтирање на улицата пред и после мостот во должина од над 100 метри, како и асфалтирање на самиот мост. За изведување на комплетните работи околу изградбата на мостото и спроведувањето на асфалтерските работи од Буџетот на општина Неготино беа издвоени средства во висина од 10 милиони денари. Се очекува, со ставањето на мостот и на улицата во функција да се зголеми фреквентноста на оваа обиколница околу градот, со што пак би требало да дојде до растеретување на сообраќајниот метеж во централното градско подрачје.

Повеќе...
 
НЕГОТИНЕЦОТ ЃОРЃИЕВ ЕВРОПСКИ ВИЦЕ-ПРВАК ВО КИК-БОКС PDF Печати

  Одличен успех на младиот неготинец Димитар Ѓорѓиев на штотуку завршеното Европско првенство во кик – бокс што се одржа во Букурешт – Република Романија. Во исклучително силна конкуренција, во категоријата до 74 килограми Ѓорѓиев го освои второто место со што стана европски вице – првак во оваа категорија. Ѓорѓиев не и непознат на пошироката спортска јавност во Македонија, бидејќи тој е и актуелен светски првак во категоријата до 71 килограм од последното Светско првенство во кик – бокс. По повод постигнатиот спортски успех, тој беше примен од градоначалникот на општина Неготино Пане Трајков кој му честиташе на постигнатите резултати, а Ѓорѓиев се заблагодари на континуираната поддршка што за своите настапи ја добива од локалната самоуправа.

Повеќе...
 
ОБЈАВА 05/2012 за отуѓување на градежно земјиште сопственост на Република Македонија по пат на електронско јавно наддавање во општина Неготино PDF Печати
Објава бр.5 Неготино за продажба на градежно земјиште
 
<< Почеток < Пред 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Лист 199 од 232