Честитка од градоначалникот по повод Курбан Бајрам Печати
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Почитувани сограѓани од исламска вероисповед,
Дозволете ми да Ви упатам искрени честитки по повод големиот муслимански празник Курбан Бајрам и да ви посакам овој ден да го поминете во добро здравје и убаво расположение.
 Курбан бајрам е празник на солидарноста и хуманоста, толеранцијата и меѓусебното почитување.
Нека е честит денешниот ден, Курбан Бајрам !!!