Општина Неготино

www.negotino.gov.mk 

Отворената забавна фудбалска школа “Open Fun” ќе се одржи на 9 и 10 септември на градскиот стадион во Неготино

Новости|

По пауза од неколку години, Отворенaта забавна фудбалска... Прочитај повеќе Отворената забавна фудбалска школа “Open Fun” ќе се одржи на 9 и 10 септември на градскиот стадион во Неготино

Се гради потпорен ѕид на улица 11 октомври

Новости|

Работници на фирмата изведувач на градежните работи ,,Емо... Прочитај повеќе Се гради потпорен ѕид на улица 11 октомври

Детската градинка ,,Демо Кулаков” ги отвори вратите за сместување на 520 дечиња од општина Неготино

Новости|

Како што информираше директорката на неготинската детска... Прочитај повеќе Детската градинка ,,Демо Кулаков” ги отвори вратите за сместување на 520 дечиња од општина Неготино

Среќен почеток на новата учебна година на сите ученици и просветни работници од општината

Новости|

По повод стартот на новата учебна година, присуствував на... Прочитај повеќе Среќен почеток на новата учебна година на сите ученици и просветни работници од општината

Во понеделник (04.09) од 19ч. сите на градскиот плоштад-општина Неготино организира забава за сите генерации по повод почетокот на учебната година

Новости|

Многу забава, музика, слатки изненадувања, другарување и... Прочитај повеќе Во понеделник (04.09) од 19ч. сите на градскиот плоштад-општина Неготино организира забава за сите генерации по повод почетокот на учебната година

Екипата на “Фламинго” од Гевгелија најдобра на “Streetball 2023”

Новости|

Синоќа (30.08.) на градскиот плоштад во Неготино се одигра... Прочитај повеќе Екипата на “Фламинго” од Гевгелија најдобра на “Streetball 2023”

30 редовна седница на Советот на општина Неготино 31.08.2023 година

Новости, Совет општина Неготино|

Врз основа на член 2 од Законот за локална самоуправа (... Прочитај повеќе 30 редовна седница на Советот на општина Неготино 31.08.2023 година

Како дел од спортско – културно лето 2023 вечерва започнува турнирот во улична кошарка “Street ball 2023”

Новости|

По завршувањето на меѓународниот турнир во фудбал за млади... Прочитај повеќе Како дел од спортско – културно лето 2023 вечерва започнува турнирот во улична кошарка “Street ball 2023”

Општина Неготино ќе додели по 3.000 денари за секое прваче

Новости|

Како и минатата, така и оваа година општина Неготино од... Прочитај повеќе Општина Неготино ќе додели по 3.000 денари за секое прваче

Се одржа работна средба за социјални претпријатија и формирање на бизнис-инкубатор

Новости|

Во Неготино денеска се одржа работна средба на која беа... Прочитај повеќе Се одржа работна средба за социјални претпријатија и формирање на бизнис-инкубатор

Close Search Window