Општина Неготино

www.negotino.gov.mk 

Среќен почеток на новата учебна година на сите ученици и просветни работници од општината

Вести|

По повод стартот на новата учебна година, присуствував на... Прочитај повеќе Среќен почеток на новата учебна година на сите ученици и просветни работници од општината

Ј А В Е Н   П О В И К за распределба на финансиски средства на спортски клубови/сојузи од Општина Неготино за 2023 година

Вести, Новости, Соопштенија|

Врз основа на Програмата за култура, спорт и соработка со... Прочитај повеќе Ј А В Е Н   П О В И К за распределба на финансиски средства на спортски клубови/сојузи од Општина Неготино за 2023 година

Објавени резултатите од дегустацијата на вина и ракии по повод Св. Трифун

Вести, Новости|

5-члената комисија составена од енолози од Здружението на... Прочитај повеќе Објавени резултатите од дегустацијата на вина и ракии по повод Св. Трифун

ЈП„Паркинзи“-Неготино ја стави во функција апликацијата мПаркинг (mParking)

Вести|

Од Јавното претпријатие за јавни паркиралишта... Прочитај повеќе ЈП„Паркинзи“-Неготино ја стави во функција апликацијата мПаркинг (mParking)

И годинава ќе се дегустираат вина и ракии од индивидуални производители

Вести, Новости|

Во рамките на одржувањето на манифестацијата „Неделата на... Прочитај повеќе И годинава ќе се дегустираат вина и ракии од индивидуални производители

Општина Неготино најостро го осудува свирепото уништување на кучињата

Вести, Новости|

По објавувањето на информациите за масовното труење на... Прочитај повеќе Општина Неготино најостро го осудува свирепото уништување на кучињата

Правилник за судир на интереси

Вести, Соопштенија|

Правилник за судир на интереси Изјава за доверливост на... Прочитај повеќе Правилник за судир на интереси

Во недела, 25 декември ќе се одржи 4-тото по ред издание на Меморијалниот ракометен турнир “Илија Ѓорѓиев – Манџата”

Вести, Новости|

Општина Неготино во соработка со градскиот ракометен клуб... Прочитај повеќе Во недела, 25 декември ќе се одржи 4-тото по ред издание на Меморијалниот ракометен турнир “Илија Ѓорѓиев – Манџата”

Во четврток и петок во Неготино ќе се одржи филмски фестивал за млади Џифони Македонија

Вести, Новости|

Одговарајќи позитивно на барањето на организаторот за... Прочитај повеќе Во четврток и петок во Неготино ќе се одржи филмски фестивал за млади Џифони Македонија

Службен гласник бр 19 – 2022

Вести, Совет општина Неготино|

Службен гласник бр. 19... Прочитај повеќе Службен гласник бр 19 – 2022

Close Search Window