Општина Неготино

www.negotino.gov.mk 

Санирани наносите од невремето во Тремник

Новости|

По пријава на жители на Тремник кои и самите со... Прочитај повеќе Санирани наносите од невремето во Тремник

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА ДУОДРАМА „БРАНКО ЃОРЧЕВ“- НЕГОТИНО (05.09. – 09.09. 2022 г.)

Новости|

Интернационалниот фестивал на дуодрама „Бранко Ѓорчев “-... Прочитај повеќе ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА ДУОДРАМА „БРАНКО ЃОРЧЕВ“- НЕГОТИНО (05.09. – 09.09. 2022 г.)

Екипата на “Кино Влае” од Скопје најдобра на “Streetball 2022”

Новости|

Синоќа (25.08.) во салата СРЦ “Младост” во Неготино заврши... Прочитај повеќе Екипата на “Кино Влае” од Скопје најдобра на “Streetball 2022”

Спортската сала “Младост” ќе биде местото на одржување на “Streetball 2022”

Новости|

Поради лошите временски услови и најавите за обилни врнежи... Прочитај повеќе Спортската сала “Младост” ќе биде местото на одржување на “Streetball 2022”

Се одржа дебата за енергетска ефикасност, екологија и одржлив развој во општина Неготино

Новости|

Во соработка со Здружението на граѓани Ековита и... Прочитај повеќе Се одржа дебата за енергетска ефикасност, екологија и одржлив развој во општина Неготино

Асфалтирани 250 метри од улицата Браќа Миладинови

Новости|

Заврши комплетната реконструкција на улицата Браќа... Прочитај повеќе Асфалтирани 250 метри од улицата Браќа Миладинови

Доделени 40 ваучери за новороденчиња во општина Неготино

Новости|

Согласно годишниот план за исплата на средства, денеска во... Прочитај повеќе Доделени 40 ваучери за новороденчиња во општина Неготино

Во еден ден поднесени над 50 барања за проценка на штети од невремето

Новости|

Страшното невреме што ја зафати нашата општина предизвика... Прочитај повеќе Во еден ден поднесени над 50 барања за проценка на штети од невремето

Спортско – културно лето 2022 продолжува со турнирот во улична кошарка “Street ball 2022”

Новости|

По завршувањето на меморијалниот турнир во мал фудбал... Прочитај повеќе Спортско – културно лето 2022 продолжува со турнирот во улична кошарка “Street ball 2022”

Подготовки за новата учебна година во ООУ Гоце Делчев Неготино

Новости|

Во ООУ Гоце Делчев во нашиот град интензивно се одвиваат... Прочитај повеќе Подготовки за новата учебна година во ООУ Гоце Делчев Неготино

Close Search Window